نگارش پایان نامه دکتری | نگارش رساله دکتری | نگارش پایان نامه دکترا | نگارش رساله دکترا | بهترین موسسه ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ تلفن تماس.ایران – تهران – درختی ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ tezarshad.ir

ما را دنبال کنید:

تماس با ما! 09184885900

انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی

انجام پایان نامه زبان و ادبیات فارسی

انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی

انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری
زبان و ادبیات فارسی از جمله رشته‌های شاخص علوم انسانی‌ست که طرفداران خاص خود را دارد. تاریخ غنی ادبیات فارسی در کشور ما و گستردگی مباحث این رشته سبب ایجاد گرایش‌های متعدد آن در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری شده‌است. این تنوع مطالب و همچنین تاثیرات مسایل اجتماعی، اخلاقی، سیاسی و… بر ادبیات در دوره‌های مختلف تاریخ این مرزوبوم دست ما را برای انتخاب موضوع و انجام پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی بسیار باز می‌گذارد و حتی باعث شکل گیری موضوعات میان‌رشته‌ای جذاب و قابل‌تأملی در این حیطه می‌شود. البته از طرفی گاهی گستردگی این رشته موجب می‌شود دانشجویان در مواجهه با خیل موضوعات، نتوانند به‌راحتی موضوع مناسب و موردعلاقه خود را برگزینند که در این مرحله یک مشاور زبده و باتجربه می‌تواند نقش بسیار مهمی را در یاری‌رساندن به دانشجویان ایفا کند.چرا مشاوره نگارش و انجام پایان‌نامه به ما کمک می‌کند؟
در دنیای معاصر با افزایش سرعت روند زندگی، زمان از جایگاه ویژه‌ای نسبت به ادوار گذشته برخوردار شده‌است. این مساله همه جوانب زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد حتی انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی را! گسترش روزبه‌روز مباحث و متون ادبی، از میان رفتن مرزهای رشته‌ها و ایجاد مسایل بین‌رشته‌ای سبب می‌شود انتخاب موضوع برای انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی دشوارتر و زمانبرتر از آنچه به نظر می‌رسد باشد. نمی‌توان انتظار داشت یک دانشجو در این مرحله به‌طور کامل بر همه این موضوعات و مسائل اشراف داشته باشد یا در مدت زمان محدود برای انجام پایان‌نامه خود بتواند همه این مطالب را مطالعه کند. اما خبر خوب این است که همیشه می‌توان از کمک مشاوران باتجربه و آشنا به حوزه تخصصی ادبیات بهره برد و به این ترتیب با صرف کمترین زمان بهترین نتیجه را از آن خود کرد. مشاوران با تخصص خود به دانشجویان کمک می‌کنند تا موضوعاتی که کمتر موردتحقیق قرار گرفته‌اند و جای کار بسیار در حوزه زبان و ادبیات فارسی دارند را شناسایی کنند و سپس در تمام طول مسیر انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی آنها را یاری می‌کنند.چرا مشاوره پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی ریسرچ یار را انتخاب کنیم؟
همان‌طور که گفته شد، یک مشاور خوب تأثیر مهمی در روند انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی خواهد گذاشت. اما چگونه یک مشاور خوب پیدا کنیم؟ اولین مسأله، یافتن یک موسسه مطمئن و با سابقه درخشان و درصد رضایت بالاست. معمولا یک موسسه خوب، مشاوران خود را از میان کارشناسان متخصص و مجرب هر رشته برمی‌گزیند و بهترین‌های هر رشته را گرد هم می‌آورد. موسسه ریسرچ یار بی‌اغراق یکی از این موسسات قابل‌اطمینان و معتبر است که مجموعه‌ای از کارشناسان خبره و فارغ‌التحصیلان برترین و ممتازترین دانشگاه‌های کشور را به همکاری گرفته است. مشاوران کارآزموده موسسه ریسرچ یار از نقطه آغازین فرآیند انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی تا نقطه پایان آن و حتی پس از آن و در اموری چون استخراج مقاله از پایان‌نامه، پذیرش و چاپ مقاله ISI و… همراه دانشجویان بوده و با هدایت آنها در مسیر درست، مانع از اتلاف انرژی، زمان و منابع مالی دانشجویان می‌شوند.

با این توضیحات، اکنون مناسب است تا به‌طور موجز با روند انجام پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی آشنا شویم:

انتخاب موضوع
موضوعات مناسب انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی، عموما طیف گسترده‌ای از موضوعات را دربرمی‌گیرد. اما قاعدتا موضوعاتی که با وجود ارزشمندی، کمتر مورد تحقیق و پژوهش قرارگرفته‌اند، می‌بایست در الویت انتخاب قرارگیرند. در این زمینه علاوه بر استاد راهنما و سایر اساتید متخصص دانشکده، یک مشاور خوب نیز با آگاهی از لیست این‌گونه موضوعات، می‌تواند به شما کمک کند که وقت ارزشمند خود را صرف پژوهش‌های تکراری و بی‌حاصل نکنید و با انتخاب یک موضوع مناسب، پایان‌نامه قابل‌قبول و منحصربفردی ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: ده نکته ضروری برای انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

اطمینان از تکراری‌نبودن موضوع پایان‌نامه
اگر نگران تکراری‌بودن موضوع انتخابی خود برای انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی هستید با مراجعه به وبسایت ایرانداک و جستجوی موضوع خود در آن خیال خود را در همین ابتدای امر راحت کنید. اگرچه اساتید و مشاوران معمولا آنقدر تجربه دارند که موضوعات تکراری را به شما پیشنهاد ندهند اما به هرحال همیشه در هرکاری باید درصدی خطا قائل شد. با این کار تا انتهای مسیر خیال‌تان راحت است که وقت و انرژی‌تان بیهوده برای یک موضوع تکراری به هدر نمی‌رود.

بیشتر بخوانید: نحوه جستجو پایان نامه و پیدا کردن پایان نامه در وبسایت ایرانداک

نوشتن پروپوزال زبان و ادبیات فارسی
در نوشتن پروپوزال سعی کنید موضوع انتخابی خود را با ادبیاتی مناسب و با بیانی روشن و واضح شرح دهید و با توضیحات کامل اما مختصر و مفید اساتید راهنما را مجاب کنید که موضوع شما ارزشمند است و قابل دفاع برای انجام پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و یا دکتری زبان و ادبیات فارسی می‌باشد. برای نگارش پروپوزال حتما سری به دستورالعمل‌های دانشگاه خود در این زمینه بزنید و مطابق آن، نکات لازم را رعایت کنید. پس از اینکه پروپوزال توسط دانشگاه و اساتید راهنما تایید شد، فرآیند انجام پایان‌نامه شما به‌طور رسمی آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید: چگونه پروپوزال کارشناسی ارشد بنویسیم؟

فصل‌بندی پایان‌نامه
معمولا هر دانشگاه دستورالعمل‌های مخصوص به خود را برای نگارش پایان‌نامه دارد. اما بسیاری از موارد در همه دانشگاه‌ها یکسان است. در اینجا به معرفی اجزای اصلی یک پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی می‌پردازیم:

مقدمه

هدف از نگارش مقدمه، معرفی چارچوب کلی پایان‌نامه و شرح مساله تحقیق برای مخاطب است. در این قسمت به اهداف پژوهش و اهمیت آن نیز اشاره کنید و بیان کنید که چه دلایلی برای انجام این تحقیق داشته‌اید.

پیشینه تحقیق

طبیعتا شما برای انتخاب یک موضوع، مطالعات و جستجوهایی پیرامون آن انجام می‌دهید تا با ابعاد موضوع و پژوهش‌هایی که قبل از شما در این خصوص انجام شده‌است آشنا شوید. در قسمت پیشینه تحقیق می‌بایست به بررسی مطالعات و تحقیقات گذشته در مورد موضوع‌تان، نتایج و کاستی‌هایشان بپردازید.

روش تحقیق

شرح روش‌هایی که در حین انجام پایان‌نامه خود از آنها بهره‌برده‌اید باید با جزئیات در این بخش از پایان‌نامه درج شود. اینکه چگونه با این روش‌ها پایان‌نامه خود را پیش بردید و اصلا چرا این روش‌ها را برگزیدید.

نتایج

در این بخش با توجه به سیر منطقی پایان‌نامه، نتیجه‌گیری مناسب را به‌عمل آورید و دستاوردهای خود را از فرآیند تحقیق و پژوهش و انجام پایان‌نامه به‌طور دقیق و روشن بیان کنید. برای درک بهتر مخاطبان، بسته به موضوع انتخابی‌تان در صورت امکان، رسم جداول و نمودارها به کمک شما خواهند آمد.

بحث و پیشنهادات

این بخش از مهم‌ترین قسمت‌های یک پایان‌نامه است که به بحث در خصوص نتایج حاصله از پژوهش، مقایسه آنها با تحقیقات پیشین و نتایج آنها و مسائل پیرامون آن می‌پردازد. تشابهات، تفاوت‌ها و حتی مزیت‌ها و برتری‌های روش‌های مورداستفاده نسبت به روش‌های دیگر از مواردی‌ست که در این قسمت می‌توان درخصوص آنها سخن گفت. پایان این بخش هم به پیشنهادات شما برای ادامه و تحقیقات آینده اختصاص می‌یابد.

جلسه دفاع از پایان‌نامه
پس از انجام پایان‌نامه زبان و ادبیات فارسی در قسمت تئوری، نوبت به نمایش میزان تسلط و توانایی شما در ارائه مطالبی‌ست که در پایان‌نامه خود به رشته تحریر درآورده‌اید. چراکه داوران و اساتید باید مطمئن شوند که تمام صفر تا صد پایان‌نامه حاصل تلاش‌ها و مطالعات خود شماست. موفقیت شما در انجام پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی هنگامی تضمین شده‌است که علاوه بر داشتن محتوایی غنی، بتوانید از مرحله دفاع آن نیز سربلند بیرون آیید. برای این منظور مانند همه لحظات مهم زندگی، باید سعی کنید در روز دفاع آرامش خود را حفظ و استرس‌ها را از خود دور کنید. داشتن خواب منظم و استراحت کافی بسیار در این امر تأثیرگذار است. همچنین انجام اموری مانند اطلاع کامل از مقررات دانشگاه برای برگزاری جلسه دفاع، چک کردن تجهیزات و امکانات سالن دفاع از چند روز قبل، کمک‌گرفتن از دوستان برای موارد حاشیه‌ای جلسه مثل پذیرایی و… سبب می‌شود با خیالی آسوده‌تر پا به میدان مهم و دشوار دفاع از پایان‌نامه بگذارید. اگر با روال این جلسات در دانشگاه خود آشنایی کافی ندارید حتما سری به جلسه دفاع سایر دانشجویان بزنید و ضمن مشاهده روند کار به سوالات مطروحه از سوی داوران و نحوه پاسخ‌دادن دانشجویان دقت کنید. همچنین بدین‌طریق می‌توانید شناخت نسبی و خوبی از داوران پیدا کنید. نکته دیگر، طراحی درست فایل پاورپوینت پایا‌ن‌نامه شماست. رعایت نکات لازم و استانداردهای این امر و کمک‌گرفتن از افراد باتجربه باعث می‌شود فایل پاورپوینت مناسب و زیبایی طراحی کنید و به‌نوعی سبب جلب‌توجه بیشتر مخاطبان به آنچه بیان می‌کنید شوید.

بیشتر بخوانید:

بایدها و نبایدها در جلسه دفاع از پایان نامه

چگونه یک ارائه خوب در روز دفاع از پایان نامه داشته باشیم؟

چگونه یک فایل پاورپوینت خوب از پایان نامه خود درست کنیم؟

اما همه این موارد در گرو یک نکته بسیار مهم می‌تواند شما را به موفقیت در جلسه دفاع برساند و آن تمرین مکرر و تسلط کامل بر تمام مباحث و مطالب پایان‌نامه و حواشی آن است. علاوه براین، تمرینات زیاد موجب خواهدشد که ضمن افزایش اعتمادبه‌نفس، بتوانید به‌خوبی زمان را مدیریت کنید و با حفظ نظم جلسه، سر موقع مقرر ارائه‌تان را به پایان برسانید.

با نگاهی عمیق‌تر و دیدی وسیع‌تر می‌توان گفت پایان‌نامه هر مقطع در واقع نتیجه تلاش و کوشش دانشجویان در طول مدت تحصیل است که درتمام طول این فرآیند و نهایتا روز دفاع به نمایش درمی‌آید. با رعایت اصول پایان‌نامه‌نویسی و مشاوره‌گرفتن از کارشناسان خبره، می‌توانید حاصل تلاش‌های خود را با افتخار در قالب یک پایان‌نامه بی‌نقص به جامعه علمی کشور و حتی جهان ارائه کنید.

 

 

امروز در ریسرچ یار با شما هستیم / در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

09354536070

09184885900

ریسرچیار 09184885900
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

error: Content is protected !!