نگارش پایان نامه دکتری | نگارش رساله دکتری | نگارش پایان نامه دکترا | نگارش رساله دکترا | بهترین موسسه ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ تلفن تماس.ایران – تهران – درختی ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ tezarshad.ir

ما را دنبال کنید:

تماس با ما! 09184885900

اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی

اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی

اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی

اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی

اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی


این روزها بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، گزینه مهاجرت تحصیلی را انتخاب می‌کنند. آنچه مسلم است، اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی گزینه‌ای است که این افراد نباید آن را نادیده بگیرند. از این‌رو ما در مطلب اهمیت داشتن مقاله برای اخذ پذیرش را توضیح می‌دهیم و شما را برای داشتن مقاله ISI برای مهاجرت تحصیلی راهنمایی می‌کنیم.مهاجرت تحصیلی
مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌های رایج مهاجرت است که هم ساده‌تر و سریع‌تر انجام ‌می‌شود و هم هزینه‌هایش کمتر از راه‌های دیگر است. شرایط این مهاجران، که اغلب پس از پایان تحصیلات‌شان اقامت دائم می‌گیرند، با وجود سختی‌های خاص خود، معمولا بهتر است و پس از کسب مدارک دانشگاهی راحت‌تر مشغول به کار می شوند و زندگی‌شان را سر و سامان می‌دهند. گفتنی است، داشتن مدرک دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی امکان اشتغال در کشورهای دیگر را فراهم می‌کند و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها می‌توانند فرصت‌های شغلی مناسبتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید: پنج نکته مهم در رزومه‌نویسی برای مهاجرت تحصیلیاهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی
افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، باید علاوه بر این‌که بر زبان انگلیسی مسلط باشند، رزومه قوی داشته باشند؛ سابقه‌ای خوب که نشان‌دهنده توانمندی علمی و تجربه فرد باشد. یکی از مواردی که دانشگاه‌ها در رزومه افراد بررسی می‌کنند، سوابق کارهای تحقیقاتی و علمی است؛ به عبارت دیگر، اهمیت داشتن مقاله برای اخذ پذیرش در این مرحله مشخص می‌شود. در واقع، هر چه تعداد مقالات و فعالیت‌های پژوهشی افراد بیشتر باشد، شانس پذیرش آن‌ها در دانشگاه‌های خارجی افزایش می‌یابد و استادان بیشتری حاضر به پذیرش سرپرستی تز کارشناسی ارشد یا دکتری آنان خواهند شد؛ این افزایش شانس به معنای دریافت بورس تحصیلی و موفقیت‌های آتی تحصیلی و حتی شغلی این افراد است.

نکته دیگر این‌که بین مقالات و تحقیقات، داشتن مقاله ISI برای مهاجرت تحصیلی بهتر است و شانس پذیرش فرد در دانشگاه‌های معتبر و ممتاز و گرفتن بورس تحصیلی را افزایش می‌دهد، چون مقالات ISI از اعتبار و ارزش بیشتری برخوردارند. چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI امتیاز مهمی است که بیانگر سطح علمی بالای مقاله و نویسنده آن است، چراکه هیات داوران مجلات معتبر ملاک‌ها و استانداردهای سختی برای پذیرش و چاپ مقاله ISI دارند و محتواها و پژوهش‌های ناقص و ضعیف را بدون چشم‌پوشی و اغماض رد می‌کنند.

نکته قابل توجه بعدی این است که فقط ISI بودن مقاله کافی نیست و بهتر است مقاله در مجلاتی با Impact Factor (ضریب تاثیر) بالاتر چاپ شود و باید به رده‌بندی Q دقت شود. بدیهی است که هر چه تعداد ارجاعات به مقاله‌ای بیشتر باشد، آن مقاله ارزشمندتر است، چون به همان تعداد به عنوان رفرنس و مرجع علمی برای تولید مقالات دیگر استفاده شده است. البته در این مورد، زمان نقش موثری دارد؛ یعنی هر چقدر از زمان چاپ و انتشار مقاله بیشتر بگذرد، تعداد ارجاعات بیشتر می‌شود و در نتیجه، اعتبار مقاله افزایش می‌یابد، بنابراین بهتر است حداقل سه ماه از زمان انتشار مقاله ISI گذشته باشد تا در اخذ پذیرش و بورس تحصیلی موثر باشد.

برای اطلاع بیشتر در این مورد می‌توانید به مطلب رنکینگ Q1 تا Q4 در رتبه‌بندی ژورنال‌ها در همین سایت مراجعه کنید.نوشتن مقاله ISI
نوشتن مقاله ISI کار چندان پیچیده‌ای نیست، ولی زمان‌بر است، چون مطالعات و تحقیقات جدی، جامع و دقیق بسیاری نیاز دارد. اما همان‌طور که گفتیم اهمیت داشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی انکارناپذیر است و لازم است افراد حداقل یکی دو مقاله ISI داشته باشند. پس باید بدانید که چطور می‌توانید مقاله ISI داشته باشید.

همان‌طور که می‌دانید، به مقاله‌ای که در مجلات ISI چاپ شود، مقاله ISI گفته می‌شود. ISI پایگاهی اطلاعاتی است که سوابق علمی مجلات و مقالات‌ آن‌ها را بررسی می‌کند و در صورت تایید به نمایه‌سازی آن‌ها در سایت خود می‌پردازد. در واقع، ISI منبع غنی و جامع اطلاعات کتاب‌شناختی است که فهرست کتاب‌ها، مجلات و مقالات علمی مهم دنیا را گردآوری و هر ساله آن‌ها را براساس معیارها و استانداردهای سخت خود ارزیابی می-کند.

نوشتن مقاله ISI پروسه پژوهشی طولانی است که به ماه‌ها و گاهی سال‌ها تحقیق و مطالعه دقیق و به‌روز در رشته و موضوع مورد نظر نیازمند است و نمی‌توان انتظار داشت که به صورت فوری و در عرض یکی دو ماه مقاله علمی معتبر و قابل چاپ در مجلات ISI نوشته شود. ضمن این‌که مقاله‌نویسی اصول و قواعد مشخصی دارد که لازم است آن‌ها را به طور دقیق فرا گرفت؛ از انتخاب موضوع و عنوان تا اصول نگارش صحیح و ویرایش و ترجمه و… همچنین نویسندگان مقالات باید دقت کنند که موضوع آن‌ها تکراری نباشد و توسط محققان دیگر کار نشده باشد یا شباهتی با مقالات آن حوزه نداشته باشد.

بیشتر بخوانید:

هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI

قیمت استخراج مقاله از پایان نامه چگونه محاسبه می‌شود؟

فاکتورهای لازم برای داشتن مقاله ISI برای مهاجرت تحصیلی
بر اساس آنچه گفتیم، زمان، تخصص و تجربه سه فاکتور لازم و بسیار مهم برای داشتن مقاله ISI برای مهاجرت تحصیلی است و البته از صرف هزینه‌های لازم برای این منظور نباید غافل شد که مهمترین و اصلی‌ترین دغدغه محققان و نویسندگان مقالات علمی و فاکتور اصلی است. اکنون این پرسش مطرح می شود که چنان‌چه فردی یکی از عوامل نام‌برده به‌ویژه توان مالی کافی را نداشت، چه باید بکند؟

پاسخ ما این است که نگران نباشید، زیرا برای هر مورد راهکاری مناسب وجود دارد؛ نخست برای راحتی خیال شما به بحث مالی می‌پردازیم و شما را به خواندن مطلب پنج راه ساده و ارزان برای چاپ مقاله ISI در همین سایت ارجاع می‌دهیم. اما در اینجا به طور خلاصه پنج راهکار را بیان می‌کنیم:

1. چاپ مقاله در مجلات رایگان (ژورنال‌های بدون ایمپکت و نشریات JCR که البته مراحل داوری آن‌ها بسیار دشوار است.)

2. استفاده از Waive یا درخواست تخفیف (ارسال نامه تقاضای تخفیف که مختص کشورهای جهان سوم است و فعلا ایران در این فهرست قرار ندارد.)

3. استخراج مقاله از پایان‌نامه (به شرط آگاهی از اصول نگارش صحیح مقاله و استانداردهای آن و همینطور آشنایی با نحوه استخراج مقاله از پایان نامه به‌صرفه است.)

4. درج نام نویسنده در مقاله آماده چاپ (چاپ مقالات مشارکتی که در مرحله ریوایز مقاله امکان‌پذیر است.)

5. کمک گرفتن از موسسات آموزشی (کاربردی و مطمئن و به‌صرفه به شرطی که از راهنمایی موسسات معتبر مشاوره مقاله و پایان نامه استفاده شود.)
امروز در ریسرچ یار با شما هستیم / در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

09354536070

09184885900

 

ریسرچیار 09184885900
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

error: Content is protected !!