نگارش پایان نامه دکتری | نگارش رساله دکتری | نگارش پایان نامه دکترا | نگارش رساله دکترا | بهترین موسسه ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ تلفن تماس. ایران – تهران – درختی ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ tezarshad.ir

ما را دنبال کنید:

تماس با ما! 09184885900

در مورد پایگاه اسکوپوس (Scopus) بیشتر بدانیم

در مورد پایگاه اسکوپوس (Scopus) بیشتر بدانیم

در مورد پایگاه اسکوپوس (Scopus) بیشتر بدانیم

اعتبار سنجی مقالات
اسکوپوس (Scopus) پایگاه داده انتزاعی و استنادی الزویر( Elsevier) است که در سال 2004 راه اندازی شد. اسکوپوس (Scopus) حدود 36،377 عنوان (22،794 عنوان فعال و 13،583 عنوان غیر فعال) را از حدود 11،678 ناشر پوشش می دهد که از این میان 34،346 مورد ژورنال های بازبینی شده توسط همکاران فعال در زمینه های موضوعات سطح بالا می باشند: علوم زیستی، علوم اجتماعی، علوم فیزیکی و علوم پزشکی. این موارد سه نوع منبع را پوشش می دهد: مجموعه کتاب، نشریات و نشریات تجاری. تمام نشریات تحت پوشش پایگاه داده اسکوپوس (Scopus)، بدون در نظر گرفتن اینکه تحت حمایت چه کسانی منتشر شده اند، هر ساله بررسی می شوند تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای کیفیت بالا حفظ می شوند. جستجو دراسکوپوس (Scopus) نیز شامل جستجوی پایگاه های ثبت اختراع است. اسکوپوس (Scopus) چهار نوع اندازه کیفی را برای هر عنوان ارائه می دهد؛ که شامل h-index، Cite Score، SJR (رتبه نشریه SCImago) و SNIP (منبع اثر عادی برای هر مقاله) هستند.

scopus
اسکوپوس


یک مطالعه در سال 2006 با بررسی سهولت استفاده و پوشش اسکوپوس (Scopus) و شبکه علم (WOS)، به این نتیجه رسید که « گشت و گذار و هدایت در اسکوپوس (Scopus) حتی برای کاربر تازه کارآسان است، … توانایی جستجو هم رو به جلو و هم رو به عقب از یک استناد ( citation) ویژه به محقق کمک بسیار می کند. جنبه چند رشته ای اجازه می دهد تا محقق به راحتی در خارج از رشته خود جستجو کند » و«یکی از برتری های WOS بر اسکوپوس (Scopus) عمق پوشش است، WOS دارای پایگاه داده ی کاملی است که به سال 1945 بر می گردد و اسکوپوس (Scopus) به 1966. با این حال، اسکوپوس (Scopus) و WOS مکمل یکدیگر هستند چرا که هیچ کدام از این دو منبع به تنهایی دارای همه چیز نیست.»

اسکوپوس (Scopus) همچنین پروفایل های نویسنده را ارائه می دهد که پوشش دهنده ی وابستگی، تعداد نشریات و اطلاعات کتابشناختی آنها، مراجع و جزئیات تعداد استنادهایی (citations) است که هر سند منتشر شده دریافت کرده است.

این وبسایت همچنین دارای ویژگی های هشدار دهنده ایست که به کاربران ثبت نام شده اجازه می دهد تا تغییرات را نسبت به یک پروفایل دنبال کرده و نیز تغییرات مربوط به h-index نویسنده را محاسبه نماید. در سال 2016، یک وب سایت رایگان، با نام Scopus Cite Score معرفی شد. این وبسایت به ارایه ی داده های استنادی برای تمام 25،000 عنوان فعال از قبیل نشریات، روندهای کنفرانس ها و کتابها در اسکوپوس (Scopus) پرداخته و نیز جایگزینی برای عامل تاثیر(impact factor) ارایه می دهد.

شناسه های اسکوپوس (Scopus) برای تک تک نویسندگان می تواند با ORCID شناسه دیجیتال غیر اختصاصی ادغام شود.

مطالب پیشنهادی :  7 نکته ضروری برای مقاله ISI

 

امروز در ریسرچ یار با شما هستیم / در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

09354536070

09184885900

ریسرچیار 09184885900
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

error: Content is protected !!