نگارش پایان نامه دکتری | نگارش رساله دکتری | نگارش پایان نامه دکترا | نگارش رساله دکترا | بهترین موسسه ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ تلفن تماس.ایران – تهران – درختی ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ tezarshad.ir

ما را دنبال کنید:

تماس با ما! 09184885900

موضوع پایان ­نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک

موضوع پایان ­نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک | در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید......

موضوع پایان ­نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک

موضوع پایان ­نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک

موضوع پایان ­نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک

انتخاب موضوع پایان نامه فیزیک همچون تمام رشته‌های علوم دانشگاهی بسیار مهم است. با توجه به این‌که رشته فیزیک به حوزه وسیعی از قوانین هستی و حیات و حرکت مرتبط است، دانشجویان این رشته و گرایش‌های مختلف آن باید به مطالعه و پژوهش در آن علاقه‌مند باشند. ادامه تحصیل در رشته فیزیک و نوشتن پایان‌نامه کارشناسی ارشد و انجام رساله دکتری با توجه به گستردگی زمینه مطالعات تخصصی این رشته بسیار دشوار است. فیزیک رشته‌ای مهم در علوم پایه است و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به گرایش‌های تخصصی‌تری تقسیم می‌شود، به همین دلیل انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک و انجام پایان نامه فیزیک سخت‌تر است.

نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری

تفاوت پایان نامه ارشد و رساله دکتری چیست؟

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک

دانشجو برای انتخاب موضوع پایان نامه فیزیک لازم است به چند مسئله اساسی به طور دقیق توجه کند که شامل جذابیت موضوع انتخاب‌شده، علاقه‌مندی و توانمندی دانشجو، میزان دانش و سطح اشراف او بر مباحث و اطلاعات مورد نیاز در حوزه تحقیقاتی مد نظرش، و نکته بسیار مهم دیگر، قدرت مالی دانشجو برای تامین هزینه‌های پژوهشی تحقیقات مورد نظرش است.

البته در انتخاب موضوع پایان نامه فیزیک می‌شود از راهنمایی و کمک مشاوران متخصص و باتجربه این حوزه استفاده کرد. موسسه ریسرچ یار یکی از موسسات قدیمی و معتبر در این حوزه است و با تیم بسیار مجرب و حرفه‌ای خود آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به‌روز و کامل در همه مراحل انجام پایان‌نامه، به ویژه انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک است.

بدیهی است انتخاب موسسه‌ای معتبر برای مشاوره گرفتن از استادان و متخصصان زبده و کاربلد فرآیند مهمی است و مستلزم آگاهی از معیارهای انتخاب برتر موسسه مشاوره است، بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که مطلب ویژگی‌های یک موسسه خوب برای مشاوره انجام رساله دکتری را در همین سایت مطالعه کنید و سپس در این مورد مهم تصمیم بگیرید.

در این مطلب سعی شده که نکات مهم برای انتخاب موضوعی مناسب و کاربردی از بین موضوعات پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک بیان شود تا دانشجویان عزیز با زاویه دید پژوهشگران و استادان رشته فیزیک بیشتر آشنا شوند و زمینه نوآوری و خلاقیت بیشتری برای‌شان فراهم شود.

معرفی گرایش‌های فیزیک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

رشته جذاب و زیبای فیزیک در دوره کارشناسی پنج گرایش اتمی مولکولی، هسته‌ای، حالت جامد، هواشناسی و نجوم دارد و در مقطع کارشناسی ارشد به گرایش‌های فیزیک ماده چگال، اپتیک و لیزر، ذرات بنیادی و نظریه میدان‌ها، فیزیک آماری و سامانه‌های پیچیده، فیزیک پلاسما، فیزیک هسته‌ای، گرانش و کیهان‌شناسی، و نجوم و اختر فیزیک تقسیم می‌شود و امکان ادامه تحصیل در آن تا دوره دکتری در دانشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی وجود دارد.

چند نمونه از موضوعات پایان نامه فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های مختلف و تخصصی آن عبارت‌اند از:

استفاده از روش مجموع‌یابیEwald برای گاز دایونی و محاسبه پتانسل محبوس‌شدگیلایه‌نشانی لایه‌های نانومتری به روش افشانه‌ای ماورای صوتبهینه‌سازی فیلتر ضد بازتاب لیزری در طول موج ۵۳۲ نانومتر در اثر باریکه یونی کمکی روی نانو ساختار MgF۲محاسبه بخش حقیقی پتانسیل اپتیکی در چارچوب مدل ادغام وLOCV برای هسته‌های مختلفبررسی کاربرد پلاسمای تپی شناور در تولید هیدروژن و هیدروکربن‌هابررسی نقش ورتکس‌های مرکزی و مونوپول‌های ابلی در نظریه یانگ میلزنظریه اختلال کیهانی و کاربرد آن در توضیح ناهمسانگردی تابش زمینه کیهانیمطالعه پتانسیل‌های برهم‌کنش هایپرون _ نوکلئونبررسی نظری و تجربی ترمودینامیک غیرتعادلی در پلاسمای پالسی شناور در تبدیل متانطراحی برای ساخت چشمه یونی هیدروژنی برای سیکلوترون ½ مگا الکترون ولتی در محدوده انرژی الکترون ولتطراحی و ساخت لیزر قفل‌شدگی مدپیکو ثانیه Nd:YAG با دمش دیود لیزری طولیشبیه‌سازی یک بعدی پلاسما در مجاورت یک پرب لانگمور به روش ذره در سلولتولید پلاسمای یکنواخت توسط پیش یونش پلاسمای سطحی و کاربرد آن در لیزر گاز کربنیک تپی با انرژی حدود یک ژولمدل‌سازی ترانزیستور گسیل میدانی به روش تابع گرینافت و خیزها در دما و قطبش تابش زمینه کیهانی

 

تعدادی از موضوعات پایان نامه فیزیک در دوره دکتری، که در سال‌های گذشته انجام شده، در این قسمت به شما معرفی می‌شود. با ارزیابی این موضوعات و دقت به حوزه‌های مطالعاتی آن‌ها می‌توانید به ایده‌هایی نو برسید و خلاقیت بیشتری داشته باشید. موضوعات زیر مربوط به گرایش‌های مختلف رشته فیزیک است و عبارت‌اند از:

بررسی اختلال کیهانی در مدل‌های تورمی تک و چند میدانیبررسی پدیده‌شناختی توابع توزیع پارتونی در چارچوب مدل‌های KMRوMRW  در پراکندگی‌های ژرف ناکشسانبررسی پراکندگی پروتون قطبیده با دوترون و محاسبه اثرات عدم تقارن طولی (Al)به روش نظریه میدان موثر بدون پایونمحاسبه پتانسیل محبوس‌شدگی به وسیله دایون‌هاناپایداری‌های رامان بریلوئن ناشی از امواج الکترومغناطیسی منتشرشده در محیط پلاسماخواص الکترونی و نوری نانو ساختارهای دی اکسید تیتانیوم با محاسبات اصول اولیویژگی‌های اپتیکی نانو ساختارهای خودسامانده ایجادشده در لایه‌های نازک حساس به نور Agcl-Agکنترل گسیل میدانی نانو لوله‌های کربنی با استفاده از نانو ساختارهای فلزی و نیمه هادیمطالعه محبوس‌شدگی چشمه‌های رنگی به وسیله ورتکس‌های مرکزی در گروه‌های پیمانه‌ای مختلفبررسی پلاسمای پالسی در تبدیل گاز طبیعی به محصولات پتروشیمی، با ارزش افزوده بالاگذار فاز میدان‌های کوانتومی و فضا زمان‌های چرخانبهینه‌سازی عملکرد حسگرهای مولکولی بر پایه طیف‌سنجی جذبی لیزریبیشینه جرم ستاره‌های نوترونی در چارچوب روش LOCV با برهم‌کنش سه جسمیساخت، آنالیز و مشخصه‌یابی لایه‌های نانومتری ابررسانای دمای بالابررسی پلاسمای پالسی در تبدیل گاز طبیعی به محصولات پتروشیمی، با ارزش افزوده بالا

 

موضوع پایان ­نامه کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک

امروز در ریسرچ یار با شما هستیم / در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

09354536070

09184885900

ریسرچیار 09184885900
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

error: Content is protected !!