نگارش پایان نامه دکتری | نگارش رساله دکتری | نگارش پایان نامه دکترا | نگارش رساله دکترا | بهترین موسسه ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ تلفن تماس.ایران – تهران – درختی ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ tezarshad.ir

ما را دنبال کنید:

تماس با ما! 09184885900

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر | در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر

مشاوره انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی پلیمر

یکی از مهمترین و حساس‌ترین مسائل برای بسیاری از دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هر رشته انتخاب موضوع پایان نامه‌شان است و انتخاب موضوع پایان نامه کار ساده‌ای نیست. این دغدغه در مورد دانشجویان رشته مهندسی پلیمر نیز صادق است و اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکتری مهندسی پلیمر از نخستین ترم دانشگاه به انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی پلیمر و نوشتن پایان نامه‌ای قوی و کاربردی فکر می‌کنند.

رشته مهندسی پلیمر در تولید محصولات گوناگون و صنایع مختلف نقش بسیار مهمی دارد و مواد پلیمری در ساخت بسیاری از مصنوعات بشری به کار می‌رود. مهندسی پلیمر رشته تحصیلی پرکاربرد و گسترده‌ای است، به همین دلیل نیز انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر و نگارش آن بسیار سخت و زمان‌بر است. با توجه به گرایش‌های مختلف این رشته تحصیلی انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی پلیمر نیازمند مطالعه و پژوهش دقیق و جامع است. ما در این مطلب سعی کردیم شما را برای انتخاب بهترین موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر به زبانی ساده راهنمایی کنیم.

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر

همان‌طور که اشاره کردیم، انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی پلیمر کار دشواری است و البته موضوعات پایان نامه مهندسی پلیمر نیز بسیار متنوع و گسترده‌اند. بر این اساس، منطقی‌تر است که قبل از آغاز مطالعه و پژوهش‌تان از راهنمایی و مشاوره استادان خبره و کارشناسان مجرب استفاده کنید. یکی از موسسات پیشرو در این حوزه که شما با خیال راحت می‌توانید از کمک متخصصان متبحر و حرفه‌ای‌اش استفاده کنید، موسسه ریسرچ یار است؛ ریسرچ یار آماده ارائه خدمات جامع مشاوره‌ای در همه رشته‌های تحصیلی در حوزه نگارش پایان نامه، به‌ویژه انتخاب موضوع پایان نامه است و به شما کمک می‌کند تا بتوانید جدیدترین و بهترین موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر را انتخاب کنید.

در این مطلب ما برخی از موضوعات پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر را نام می‌بریم تا شما با زاویه دید سایر پژوهشگران این رشته جذاب آشنا شوید و بتوانید با مطالعه بیشتر و خلاقیت و نوآوری به ایده‌هایی جدید و کاربردی برسید.

معرفی گرایش‌های مهندسی پلیمر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

رشته تحصیلی مهندسی پلیمر در دوره کارشناسی ارشد شامل گرایش‌های فرآورش، نانوفناوری، پلیمریزاسیون، کامپوزیت (مواد مرکب)، صنایع رنگ، چاپ و علوم پایه است. چند نمونه از موضوعات پایان نامه مهندسی پلیمر در گرایش‌های مختلف آن در مقطع کارشناسی ارشد عبارت‌اند از:

1. ساخت داربست پلیمری رسانا بر پایه آلژینات والیگومر آنیلین برای بهبود در ترمیم بافت عصبی آسیب‌دیده2. بررسی رهایش فاکتور رشد وی ای جی اف از نانوذرات ابریشم اصلاح‌شده با فیبرونکتین3. سنتز پوشش‌های پلی یورتانی و بررسی اثر نانوذرات گرافن اکسید(GO) بر خواص آن‌ها4. بررسی اثر افزایش نانوذرات گرافن متخلخل بر خواص فوم‌های سخت پلی یورتان5. بهینه‌سازی پارامترهای الکتروریسی برای تولید نانوالیاف ابریشم و بررسی عملکرد سلول شوان بر آن‌ها6. بررسی رفتار برگشت‌پذیری حرارتی پلی اتیلن حافظه‌دار شبکه‌ای‌شده با اشعه الکترونی7. سنتز آلژینات سولفات و ارزیابی عملکرد آن به عنوان حامل داروهای کاتیونی8. تهیه نانو کامپوزیت پلی لاکتیک اسید ژلاتین با استفاده از نانو هیدروکسی اپاتیت و بررسی خواص فیزیکی و فرایندپذیری آن9. بررسی عملکرد نانوالیاف پلی لاکتیک اسید / نانو لوله‌های کربنی حاوی ذرات قالب مولکولی دارورسان جهت ترمیم عصب10. مطالعه تخریب انزیمی و هیدرولیتکی پلی کاپرولاکتون در حضور نانوذرات هیبریدی پلی هدرال الیگومریک سیلسکیونکسان / اکسید روی11. تهیه و بررسی نانو کامپوزیت‌های پلی ال-لاکتیک اسید / نشاسته ترموپلاستیک با استفاده از نانوسیلیکای آبگریز12. تهیه و بررسی خواص نانوالیاف پلی لاکتیک اسید حاوی عصاره نیگلا ساتیوا (عصاره سیاهدانه) به عنوان پوشش‌های زیست فعال زخم‌های ناشی از سوختگی13. بررسی رفتار تبلور نانوکامپوزیت‌های پلی (اتیلن سوکسینات) / نانو پرکننده‌های معدنی بر پایه دی سولفید تنگستن14. مطالعه چسبندگی باکتری به سطوح پلی کاپرولاکتون در حضور نانوذرات هیبریدی پلی هدرال الیگومریک سیلسسکیوکسان / اکسید روی15. بررسی خواص ویسکوالاستیک سامانه‌های اچ ای یو آر و ذرات نانوسیلیکا در آب با استفاده از مدل‌های غیرخطی16. تهیه نانو غشاء پی وی دی اف به وسیله الکتروریسی و کاربرد آن در باتری‌های ثانویه17. سنتز پلیمر قالبگیری مولکولی بر پایه هیدروکسی اتیل متاکریلات و بررسی رهایش داروی تیمولول از آن برای لنزهای تماسی18. بررسی خواص حرارتی، مکانیکی و آبگریزی کامپوزیت‌های اپوکسی / سیلیکا ایروژل19. تهیه و بررسی نانوکامپوزیت‌های پلی پروپیلن / پلی (اتیلن وینیل استات) / نانوخاک رس حاوی مواد ضد شعله عاری از هالوژن20. تهیه و بررسی نانوکامپوزیت پلی لاکتیک اسید / پلی یورتان با استفاده از نانوهالویسیت

 

برخی از موضوعات پایان نامه مهندسی پلیمر در گرایش‌های مختلف آن در دوره دکتری عبارت‌اند از:

1. ساخت و کاربرد داربست‌های کامپوزیتی نانوالیاف بر پایهPLA/nHA حاوی گیاه دارویی ایگویزتوم ارونز در مهندسی بافت استخوان2. تهیه و بررسی پایداری حرارتی و نوری پلی آنیلین حاوی نانو مواد کربنی3. تهیه و بررسی سیستم‌های پوششی بر پایه عوامل پخت دوگانه یورتان آکریلات4. تهیه و بررسی خصوصیات نانوژل‌های پلیمری زیست تخریب‌پذیر زیست سازگار و حساس به دما بر پایه دکستران5. سنتز تهیه و بررسی خواص رئولوژیکی پلیمرها و نانوکامپوزیت‌های بر پایه اکریل آمید با بلوک‌های آبگریز در حضور الگو با رویکرد کنترل گرانروی آب6. بررسی خواص حرارتی – صوتی نانوکامپوزیت‌های پلی یورتان – سیلیکاایروژل و ارائه مدل بر پایه اندازه و نحوه توزیع سلول‌ها7. تهیه و بررسی خواص آبگریزی، بلورینگی و حرارتی نانو پوشش‌های ابر آبگریز بر پایه پلی یورتان8. تهیه نانو کامپوزیت زیست تخریب‌پذیر آنتی باکتریال بر پایه پلی ال – لاکتاید

مشاوره موسسه ریسرچ یار برای انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی پلیمر

موسسه ریسرچ یار یکی از موسسات برتر و حرفه‌ای در ارائه خدمات مشاوره‌ای در کشور است که با کمک مشاوران متخصص و استادان بنام و خبره آماده ارائه همه انواع خدمات مشاوره‌ای در زمینه انجام پایان‌نامه و انتخاب موضوع پایان‌نامه به‌ویژه انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی پلیمر است. با تماس با کارشناسان ریسرچ یار و اطلاع از خدمات جامع موسسه با خیال راحت در مسیر پیشرفت علمی و پژوهشی خود گام بردارید و در زمان و هزینه‌تان صرفه‌جویی کنید.

 

امروز در ریسرچ یار با شما هستیم / در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

09354536070

09184885900ریسرچیار 09184885900
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

error: Content is protected !!