نگارش پایان نامه دکتری | نگارش رساله دکتری | نگارش پایان نامه دکترا | نگارش رساله دکترا | بهترین موسسه ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ تلفن تماس.ایران – تهران – درختی ۰۹۳۵۴۵۳۶۰۷۰ tezarshad.ir

ما را دنبال کنید:

تماس با ما! 09184885900

راهنمای دانلود مقاله ISI برای نوشتن مقاله و پایان نامه

راهنمای دانلود مقاله ISI برای نوشتن مقاله و پایان نامه

راهنمای دانلود مقاله ISI برای نوشتن مقاله و پایان نامه

راهنمای دانلود مقاله ISI برای نوشتن مقاله و پایان نامه

راهنمای دانلود مقاله ISI برای نوشتن مقاله و پایان نامه
هنگامی که شما به‌ عنوان یک دانشجو و پژوهشگر تصمیم می‌گیرید که نگارش مقاله ISI یا نگارش پایان‌نامه خود را آغاز کنید، پیش از هر چیز به دنبال یک موضوع خوب می‌گردید. برای این کار طبیعتا لیستی از موضوعات را بر اساس علاقه‌مندی‌‌ها، دغدغه‌ها، به‌روز بودن و اهمیت آنها، اولویت‌بندی خواهید کرد. اما برای انتخاب بهترین موضوع از میان موضوعات موردنظرتان، قبل از هر چیز، مهم‌ترین کار، مطالعه منابعی معتبر پیرامون آن موضوعات است. مقالات ISI از مهم‌ترین، معتبرترین و به‌روزترین منابعی‌ست که می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. به همین دلیل است که آشنایی با نحوه دانلود مقاله ISI اهمیت ویژه‌ای دارد.اهمیت مطالعه مقالات ISI
مطالعه این مقالات پیش از شروع نگارش مقاله‌تان مزیت‌های بسیاری دارد، از جمله این‌که با مطالعه حاصل پژوهش‌های دیگران، دید وسیع‌تری به موضوع پیدا می‌کنید، ایده‌های تازه‌تری به ذهنتان خواهد رسید، از تکراری نبودن موضوعات موردنظرتان مطمئن می‌شوید و مهم‌تر از همه می‌توانید از مطالب آنها به ‌عنوان اسناد معتبر با ذکر دقیق منبع در مقاله خود استفاده کنید. چراکه با استفاده متعادل و به‌جا از اسناد و مقالات معتبر علمی و ارجاع به آنها در مقاله به اعتبار آن می‌افزایید. از طرفی مطالعه مقالات ISI سبب می‌شود که شما بیشتر با قواعد و چارچوب‌های مقاله‌نویسی علمی آشنا شوید. همه این موارد و بهره بردن از آنها در نگارش مقاله‌تان کیفیت آن را ارتقا بخشیده و سبب می‌شود پس از ارسال به ژورنال‌های معتبر خارجی، شانس پذیرش و چاپ مقاله ISI شما در آن ژورنال‌ بالاتر رود.مقاله ISI چیست؟
قبل از هر مطلبی شاید خالی از فایده نباشد که ابتدا به بیان توضیح کوتاهی در مورد ISI بپردازیم. موسسه اطلاعات علمی یا ISI ‏(Institute for Scientific Information)، موسسه‌ای است که به گردآوری مقالات معتبر و مهم علمی دنیا می‌پردازد و یک بانک اطلاعاتی غنی و قدیمی در زمینه‌های مختلف علمی محسوب می‌شود. این موسسه را یوجین گارفیلد در سال ۱۹۶۰ تأسیس کرد. اما بعدها در سال ۱۹۹۲ توسط موسسه علمی تامسون خریداری شد و تحت عنوان Thomson ISI به کار خود ادامه داد. در حال حاضر این موسسه که بخشی از شرکت Thomson Reuters است، با نامThomson Scientific شناخته می‌شود. به‌طور کلی ISI در همه جای دنیا شاخصه‌ای برای سنجش میزان اعتبار یک مقاله علمی است و در واقع مقاله ISI، به مقاله‌ای گفته می‌شود که در ژورنال‌های نمایه شده در موسسه ISI به چاپ رسیده باشد. این موسسه در هر سال همه ژورنال‌های علمی انگلیسی‌زبان را بررسی کرده و بر اساس معیارها و استانداردهای خود، تعدادی از این نشریات را تحت عنوان لیستی از نشریه‌های معتبر معرفی می‌کند. البته این لیست در هر سال تغییر می‌کند؛ یعنی ممکن است یک ژورنال در یک سال در این لیست باشد اما سال بعد به‌ دلیل پایین آمدن سطح علمی‌اش جز نشریات ISI نباشد.

از معیارهای مهم میزان تولید علم و محتوا در هر کشوری، نگارش مقالات علمی است. در ایران نیز داشتن مقالات ISI در رزومه دانشجویان و پژوهشگران بسیار پراهمیت است و علاوه بر این‌که بر شاخص‌های تولید علم در کشور تاثیر می‌گذارد در پیشرفت‌های تحصیلی و شغلی نگارندگان مقالات نیز اثرگذار است.دانلود مقاله ISI از پایگاه‌های علمی مهم دنیا
در آغاز راه نوشتن یک مقاله، مساله مهم جستجوی منابع و دسترسی به آنهاست که در این بین دسترسی به متن کامل و دانلود مقاله ISI که از معتبرترین منابع به‌ شمار می‌رود بسیار حیاتی‌ست. برای این منظور در اینجا در ادامه با پایگاه‌ها و وبسایت‌های معتبر این امر بیشتر آشنا می‌شویم؛ پایگاه‌های علمی مهم و بزرگی وجود دارند که این‌گونه مقالات را جمع‌آوری کرده و در اختیار محققان و پژوهشگران قرار می‌دهند. آشناترین این پایگاه‌ها شاید Google Scholar باشد، اما سایت‌های مهم دیگری مثل Web of Science، IEEE، ScienceDirect، Elsevier، Scopus، CrossRef، Springer و… نیز هستند که مقالات ISI را ارائه می‌دهند و شما می‌توانید با جستجو در آنها مقالات موردنظر خود را پیدا کنید. تا اینجای کار همه چیز مرتب است اما مشکل از جایی شروع می‌شود که اقدام به دانلود مقاله ISI می‌کنید. زیرا در اغلب این سایت‌‌ها محدودیت‌هایی برای دانلود مقاله ISI وجود دارد. البته به‌ صورت محدود برخی از مقالات آنها open access هستند که به‌ رایگان می‌توان آنها را دانلود نمود. اما در مقابل برای دانلود بسیاری از مقالات باید هزینه بپردازید که این موضوع طیفی از مشکلات را برای دانشجویان و پژوهشگران ایرانی به همراه دارد؛ یک بخش مساله به تعدد مقالاتی برمی‌گردد که معمولا یک دانشجو یا محقق برای انجام پایان‌نامه یا نگارش مقاله نیاز دارد. وقتی تعداد مقالات موردنیاز افزایش می‌یابد دیگر مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود که بخواهید برای هر دانلود مقاله ISI هزینه‌ای بپردازید. خصوصا این‌که قیمت مقالات در برخی از سایت‌ها بسیار بالاست. اما بخش دیگر مساله دانلود مقاله ISI در ایران مربوط به موضوع تحریم‌هاست که باعث شده است حتی دسترسی بسیاری از دانشگاه‌ها به بانک‌های اطلاعات خارجی با مشکل روبرو شود. نکته دیگری که در این بخش وجود دارد امکان دانلود کامل مقاله است که در بعضی از این سایت‌ها وجود ندارد و باید آن را از سایت ناشر دانلود کرد. به‌نوعی می‌توان گفت بانک‌های اطلاعاتی این سایت‌ها بیشتر برای جستجوی مقاله‌ ‌‌ISI موردنظرتان در میان خیل گسترده منابع و ژورنا‌ل‌های تخصصی‌ست که البته این موضوع خیلی تفاوتی برای محققان و دانشجویان ایرانی ایجاد نمی‌کند چراکه با وجود تحریم‌ها، همچنان اصل مشکل پابرجاست.امکان دانلود مقاله ISI از طریق سایت‌های فارسی
برای حل مشکلاتی که پیرامون دانلود مقاله ISI از پایگاه‌های علمی خارجی بیان شد، سایت‌هایی ایجاد شده‌اند که به کمک آنها امکان دانلود و دسترسی مستقیم به مقالات انگلیسی وجود دارد. برای دانلود مقاله ISI از طریق این سایت‌ها می‌بایست ابتدا موضوع خود را با کلیدواژه‌های انگلیسی در یکی از پایگاه‌های علمی خارجی که پیش‌تر نام برده شد مثل Web of Science یا در سایت هر کدام از ژورنال‌ها به‌طور خاص جستجو کنید. پس از یافتن مقاله موردنظر در سایت اصلی ژورنال ارائه‌دهنده آن، لینک دانلود یا خرید مقاله در نوار بالای صفحه را کپی کنید و بعد آن را در قسمت جستجوی یکی از سایت‌های زیر وارد نموده و پس از نمایان شدن لینک دانلود، دانلود مقاله ISI را انجام دهید. چند نمونه از این سایت‌ها عبارتند از:

http://iranpaper.ir

https://fanpaper.ir

http://freepaper.me

http://elearnica.ir

و…

همچنین روش دیگر برای دانلود مقاله ISI در این سایت‌ها با کمک DOI مقاله موردنظر امکانپذیر است. DOI یا Digital Object Identifier یا همان شناسه دیجیتال، یک استاندارد جهانی و ترکیب عددی‌ست که برای شناسایی و دسترسی به مقالات در فضای دیجیتال به‌ کار می‌رود. هر نام DOI دو قسمت دارد که با خط کج(/) از هم جدا می‌شوند و با عدد 10 آغاز می‌شود. همه مقالات مندرج در ژورنال‌های علمی و پایگاه‌های اطلاعاتی، DOI مخصوص به خود را دارند که در صفحه اینترنتی مربوط به آن مقاله درج می‌شود.

در این روش همانند روش قبل عمل کنید با این تفاوت که به جای کپی کردن لینک دانلود، DOI مقاله موردنظر را کپی کرده و در قسمت جستجوی یکی از سایت‌های فوق که برای دانلود مقاله ISI انتخاب کرده‌اید وارد نمایید و مقاله موردنیازتان را دانلود کنید.

البته ذکر این نکات ضروری‌ست که برای دانلود مقاله ISI در برخی از این سایت‌ها می‌بایست ابتدا ثبت‌نام کنید و عضو سایت شوید و گاهی هم برای دانلود برخی مقالات ممکن است مجبور شوید هزینه ناچیزی بپردازید. از طرفی بعضی از بانک‌های اطلاعاتی نیز محدودیت‌هایی در تعداد دانلود مقالات در مدت زمان مشخص دارند.

علاوه بر روش‌هایی که گفته شد در صورتی که لینک مقاله موردنظرتان را نداشته باشید هم می‌توانید در این سایت‌ها به‌طور مستقیم با استفاده از عنوان یا سایر اطلاعات مقاله (برحسب قابلیت جستجوی پیشرفته سایتی که برای دانلود انتخاب کرده‌اید) به جستجوی مقاله ISI موردنظر یا حتی مقالات پیرامون موضوع‌تان بپردازید.

نوشتن مقاله و پایان نامه

نوشتن مقاله و پایان نامه

امروز در ریسرچ یار با شما هستیم / در صورت نیاز به مشاوره در زمینه روش نوشتن پایان نامه دکتری با ما در ارتباط باشید.

09354536070

09184885900

ریسرچیار 09184885900
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

error: Content is protected !!